Порушувати правила іноді корисно

Як ви думаєте, дизайн інтер’єру – це мистецтво чи наука? Мистецтво, звичайно – стилі, кольору, декорування, без художнього смаку створити гармонійний інтер’єр не вийде. Наука, звичайно – без знання законів і правил, правильно організувати простір не вийде. Якщо наука змушує нас строго дотримуватися правил, то мистецтво дозволяє нам, деякі з них, порушувати. Давайте з’ясуємо які правила потрібно дотримуватися, а які – можна порушувати для користі справи.

 

Дотримуємось наступних правила оформлення інтер’єру: Зручність і практичність оформлення інтер’єру – на першому місці Потрібно пам’ятати, що будинок, який ви з любов’ю прикрашаєте – це все-таки будинок, а не витвір мистецтва. Гості прийдуть, поахалі і підуть, а вам – в ньому жити. Красиво – це добре, але має бути ще й зручно і не тільки для вас, але і для членів вашої родини. Діти не зможуть завжди проходити навшпиньки повз розкішної вази з тонкого скла, а чоловік може відчувати себе некомфортно в вишуканому кріслі з тонкими ніжками.

 

Створюючи інтер’єр, враховуйте інтереси тих, для кого він створюється насамперед. Загальна ідея Створити гармонійний інтер’єр простіше, якщо відштовхуватися від якоїсь однієї ідеї або мотиву. Наприклад – колір, інтер’єр в одній колірній гамі. Або виберете морську тематику і обігравати її в деталях, або квітковий мотив – і прикрашаєте будинок квітами. Сюрприз пожвавить інтер’єр Внесіть в інтер’єр вітальні кімнати якусь несподівану деталь, зробіть що-небудь не за правилами. Повісьте полку набагато нижче, ніж прийнято, покладіть на диван подушку викликає забарвлення.

 

Експериментуйте. Ці деталі пожвавлять інтер’єр, зроблять його веселим і неповторним. Не всі майно – напоказ Слідкуйте за тим, щоб кімната не перетворилася на філію музею чи галереї. Кілька статуеток додадуть затишку, багато статуеток – і експозиція виглядає як прилавок. Не поспішайте виставляти напоказ все, що у вас є. Краще періодично, за настроєм, змінювати композицію. А ці правила можна сміливо порушувати: Білий – дуже мазкий колір, від нього краще відмовитися Звичайно, білий – мазкий колір, але як добре він освіжає інтер’єр, як чудово виділяються на білому тлі інші кольори. Можна підібрати білий матеріал, який легко миється.

 

Білі чохли на дивани і крісла потрібно зробити знімними, щоб можна було їх прати і вибілювати. Тільки не стелите білий килим, особливо якщо є діти. Найкраще – нейтральні кольори Дійсно, такі кольори як сірий, пісочний, бежевий – чудово поєднуються з усіма іншими квітами. Якщо ви сумніваєтеся у виборі кольору інтер’єру – то вибравши нейтральний, як основний, ви ніколи не помилитеся. Нейтрально може виглядати і білий і чорний і теракотовий. Щоб нейтральний не виглядав безбарвно, додайте кілька яскравих плям, це додасть основного фону глибину.

 

Диван, крісло і столик – обов’язкові атрибути вітальні Так, у вітальні потрібно місце для відпочинку і місце, щоб поставити чашку або покласти журнал. Але, стандартний набір – диван, крісла, журнальний столик, зовсім не єдині відповідні предмети. Можна використовувати подіум, пуфи, канапе, а столиком, взагалі може служити все, що завгодно, лише б це вписувалося в загальну концепцію інтер’єру.

 

Місце дивана – біля стіни Виставляти всі меблі уздовж стін, насправді – досить нудно. Продумуючи дизайн домашнього інтер’єру, спробуйте розмістити меблі по всій кімнаті, так можна створити кілька різних зон, це і виглядає набагато цікавіше і дозволяє більш раціонально використовувати приміщення. Відкрийте дорогу експериментам, спробуйте порушити правила. Єдиним критерієм має стати ваше комфортний стан в своєму будинку. Якщо вам подобається, ви відчуваєте себе в «своєму середовищі проживання» – значить у вас все вийшло і ви створили красивий і зручний будинок.